Site Overlay

Co je agilní management?

Aneb jak můžeme propojit agilní metodiky s hierarchickým řízením organizace a neselhat při agilní transformaci? Jak škálovat úspěšné agilní týmy a vytvořit skvělou agilní organizaci?

Existuje spousta manažerských modelů a teorií, které na papíře zní skvěle. Problémem je spousta teorie, kterou často neumíme aplikovat v praxi. Například, co můžeme konkrétně udělat v úterý odpoledne, abychom lépe spolupracovali se svými kolegy? Potřebujeme znát konkrétní radu či nástroj, který můžeme začít používat klidně příští týden. A s tím pomáhá Management 3.0 – agilní management.

Management 3.0 není další framework, spíše jiný pohled na svět kombinovaný se stále se měnící skladbou her, nástrojů a pratických postupů, které umožňují každému podílet se na řízení své organizace. Fakticky jde o jiný způsob organizace práce.

Měníme pohled na vedení lidí – řiďte systém, ne lidi!

Hlavní myšlenkou Managementu 3.0 je přesvědčení, že 95% výkonnosti organizace je výsledkem činnosti celého systému (týmů, procesů, prostředí, apod.) a ne konkrétních jednotlivců. Praktické postupy Managementu 3.0 se zabývají analýzou konkrétního systému a nabízí vhodná řešení pro efektivní vedení napříč organizací.

Může být každý lídrem? A může být každý manažerem?

Věříme, že řízení (management) není pouze odpovědností manažera, ale všech! Hlavním cílem vedení (leadershipu) je růst a transformace společnosti tak, aby byla skvělým místem pro práci. Podpora aktivity zaměstnanců se odráží ve zkvalitňování firemního prostředí a zlepšování vztahů se zákazníky. Zjistili jsme, že téměř všechna průmyslová odvětví jsou zralá na změnu a nový pohled na management. A Management 3.0 je tou budoucností.

Management 3.0 redefinuje vedení lidí tak, že přesouvá zodpovědnost za řízení na všechny.

Management 3.0 je globální revoluce v řízení, spojující tisíce projektových manažerů, středních manažerů, CEO a podnikatelů, kteří ji neustále společně zdokonalují, rozvíjí a pomocí her a nástrojů podněcují týmovou spolupráci a získávání zpětné vazby.

Chápeme, že nechcete pouhou teorii nebo soft skills, chcete konrétní přístupy, které si můžete osvojit a s jejich pomocí zvýšit aktivitu zaměstnanců s hmatatelnými výsledky. Chcete změnit současný stav. Chcete ty správné dovednosti a chcete je teď!

Náš workshop je plný her, nástrojů a praktik. Je vhodný pro každého, kdo řeší při vedení následující otázky:

  • Jak můžeme měřit výkonnost?
  • Jak můžeme lépe odměňovat lidi?
  • Jak můžeme nahradit pravidelné vyhodnocování výkonnosti zaměstnanců?
  • Jak můžeme motivovat týmy?
  • Jak můžeme změnit firemní kulturu?

Ačkoliv se použití našich nástrojů mění a adaptuje případ od případu, vždy je v souladu se základními principy Managementu 3.0

Nejbližší termíny kurzů

Kdo vás provede kurzem Managementu 3.0?

Tomáš Meisner

Tomáš prošel během své kariéry menšími firmami, podnikal ve vlastních společnostech a do jeho sbírky patří i korporát. Managementu se věnuje více než deset let a s nástupem agilních metodik hledá jejich propojení s vedením a řízením lidí. To našel v Managementu 3.0, jehož je certifikovaným trenérem.


Více o Tomášovi